reklamat

Bashkëthemeluesit

Anuradha Piyadasa
Bachelor i Inxhinierisë në Universitetin e Moratuwa në 2001 (BSc në Inxhinieri) Universiteti i Shkencave diplomë në inxhinieri transportin nga në Anuradha Piyadasa 2006 (MSc në transportin Engineering) ishte në gjendje për të marrë në. Pastaj, 2007 vit në Colombo 7, Post Graduate Institutit të Arkeologjisë Pasuniversitare diplomës (Diploma pasuniversitare në arkeologji) nga i njëjti institucion në të cilin shkalla e Arkeologjisë 2018 (MSc në Arkeologjisë) ishte në gjendje për të marrë. Anuradha është fokusuar në fushën e arkeologjisë, si dhe produktet e teknologjisë së informacionit dhe teknologji të tjera moderne për të kontrolluar se si arkeologjia mund të përdoret për kërkimin dhe menaxhimin. Dhe secili prej eksperimenteve që ai bën një interes të veçantë në rrugët e gjetjes së pjesëmarrjes së publikut, si dhe për transmetimin e komunitetit arkeologjik të dhënave të fundit arkeologjike universalisht duke përdorur teknologji moderne informative. të interesuar për të bisedoj dhe të hapur burim të veçantë Google harta dhe aplikimet teknike e lidhura, përdorimi i njohurive të specializuara dhe Anuradha. inxhinier elektrik me profesion Anuradha Piyadasa disa qeveritare dhe jo-IT kompanitë, si dhe GIS (Geographical Information Systems) specialist dhe shërben si një konsulent. Sri arkeologjia Lanka dhe shoqatat vullnetare anëtar aktiv i Anuradha Royal Society aziatike (Royal Asiatic Society of Sri Lanka) Jeta Anëtar, si dhe anëtar i këshillit të punimeve kanë qenë në Sri Lanka Shoqërisë Arkeologjike dhe gjithashtu një anëtar i Komitetit të Sri Lanka Shoqatës Muzetë planet.
Avatar
Studentët arkeologjia marrin profesorin më të mirë në Universitetin e Peradeniya në P 2006. Lilānanda BHJ dhe mjekësore Nanda BHJ aftësi të shkëlqyera BA me çmimin (nderon) (BA (sp)) diplomë nga Chandima, Post Graduate Diploma në ruajtjen e Fakultetit arkitektonike të monumenteve dhe të fushës, Universiteti i Moratuwa në 1998, Post Graduate Instituti i Arkeologjisë në 2010 Master i Arkeologjisë (MSc.) çmimin ishte. Ora 2008 në punën e tij si një lektor i përkohshëm i Arkeologjisë, Universiteti i Peradeniya, Sri Lanka Rata Universitetit Arkeologjisë dhe Administrimit të Trashëgimisë, lektor i lartë i cili është gjithashtu një lektor në vitin që itihāsiya 2010 Pragës dhe epigraf - 2011.

Anëtarët vullnetarë

N. H. Samarasinghe
එන්. එච්. සමරසිංහ මහතා1976 වසරේ දී එවකට විද්‍යෝදය නමින් හඳුන්වනු ලැබූ වර්තමාන ශ්‍රී ජයවර්ධන පුර විශ්වවිද්‍යාලයෙන් කලා උපාධියක් ලබා රජයේ ආයතන කිහිපයක විවිධ තනතුරු දරා 2010 වසරේ දී විශ්‍රාම ලැබීය. ලංකාවේ පෞරාණික ස්ථාන හා ලෝක උරුමයන් පිළිබඳව විස්තරාත්මකව සොයා බැලීමට විශේෂ උනන්දුවක් දක්වන ‌මෙතුමා විශ්‍රාම ගැනීමෙන් පසු ලංකාවේ බොහෝ පෙදෙස්වල ‌මෙන් ම විදේශයන් කීපයක සැරිසරා දැකබලා ගත් දේ අන් අය සමග බෙදා ගැනීමට කැමැත්තක් ද දක්වයි. එතුමා ඒ ‌වෙනුවෙන් ම "සැරිසර සමරු" නමින් බ්ලොග් අඩවියක් ද පවත්වා ගෙන යනු ලබයි.
reklamat
X
X
G|translate Your license is inactive or expired, please subscribe again!